Mottem naší třídy je: „ Když se chce, všechno jde….“

„Vítejte v naší třídě…“

Říkáme si Motýlci a je u nás zapsáno 28 dětí ve věku 2,5 - 7 let, z toho 12 chlapců a 16 dívek.

Ve třídě zůstalo 16 dětí z  předešlého roku, nově k předškolnímu vzdělávání bylo přijato 12 dětí.

V dětské skupině je 6 starších dětí, které budou obě paní učitelky společně se školním asistentem individuálně připravovat na náročnou roli školáka.

Společným kamarádem všech dětí je „třídní mazlíček“ - hlemýžď KAŠTÁNEK, o kterého děti pečují a učí se o něho starat.

Co u nás najdete:

• Útulnou předsíň s dětskou šatnou, kde si děti odkládají své věci. Celé tyto prostory si esteticky zdobí samy děti.
  • Třídu, která je vybavena vhodným nábytkem, dostatkem hraček a pomůcek, které jsou uloženy v otevřených policích a plastových kontejnerech. Ve třídě se nachází několik koutků – dopravní, který je určen chlapcům k dopravním hrám s auty, poznávací koutek vhodný k experimentálním hrám a výtvarný koutek určený k výtvarným a pracovním činnostem.
  • Ve třídě jsou umístěny také dva stoly, které děti využívají ke společenským a konstruktivním hrám. Nedílnou součástí třídy je také skříňka, ve které mají děti uloženy svá portfolia.
  • Hernu, která je v dopoledních hodinách určena ke spontánním hrám, tělovýchovným chvilkám, cvičení a v odpoledních hodinách slouží jako ložnice pro odpolední odpočinek dětí. Součástí herny je také vytvořený počítačový koutek s interaktivní tabulí, která je velmi intenzivně využívána. I zde je několik hracích koutků: kuchyňka, obchod, divadlo, knihovna a vybudované hrací patro. Zde se nachází relaxační koutek s  „mazlíkem“, kde mají děti možnost věnovat se klidovým činnostem.
  • Součástí třídy Motýlek je také kvalitní, estetická koupelna a hygienické zařízení (WC) pro děti.
  • K budově patří velká školní zahrada, která je vybavena moderními hracími prvky, které skýtají pro děti dostatek herních i pohybových aktivit. Na zahradě se také nachází  pískoviště, dětský bazén a zahradní domek, určený k úschově venkovních hraček a pomůcek.

Jak vypadá náš den:

Provoz třídy je v době od 7.15 – 15.30 hod. (děti se scházejí i rozcházejí ve třídě KRTEČCI).

6.00 -  8.40 hod.         Spontánní hra, činnosti dětí, cvičení, hygiena

8.40 -  9.00 hod.         Dopolední svačina (dle potřeb dětí)

9.00 - 10.00 hod.        Spontánní hra, řízené a zájmové činnosti

10.00 - 11.30 hod.      Pobyt venku

11.40 - 12.00 hod       Oběd

12.00 - 12.15 hod.      Hygiena, stomatologická péče (vyplachování ústní vodou)

12.15 - dle potřeby     Odpolední spánek, relaxace

14.40 - 15.00 hod.      Odpolední svačina (dle potřeb dětí)

14.45 - 16.00 hod.      Spontánní hra, činnosti dětí

Naším přáním je, aby se všechny děti cítily v prostředí třídy i celé MŠ dobře, spokojeně, jistě a bezpečně. Děti nás mohou oslovovat jmény.

S dětmi na této třídě pracují:

Bc. Raková Iveta – „Ivetka“, vedoucí učitelka, má vysokoškolské vzdělání obor - Učitelství pro mateřské školy, vede „Veselou školičku“ (Metoda dobrého staru – příprava dětí na vstup do školy)

Mgr. Debnárová Tereza – „Terezka“, učitelka, má vysokoškolské vzdělání obor – Speciální pedagogika, vede individuální logopedickou péči dětí

Tašková Monika – „Monička“, školní asistent, pedagogické vzdělání obor - Pedagogický asistent

Piščáková Miroslava – „Mirečka“, úklid ve třídě Motýlci