Pejsci

Ahoj, milí kamarádi, vítáme Vás ve třídě Pejsků.

Mé jméno je Ilona Funioková (děti mi říkají Ilonko - někdy mi říkají babičko), má kolegyně na třídě se jmenuje Miroslava Ruppenthalová (Mirečka - vždy usměvavá).  Jsme paní učitelky na třídě.

Spolu s námi se o naše „malinké hafánky“ stará pečlivá a milá chůvička Pavla Nováková, „Pavlínka“, která pohladí, utře slzičky a pofouká každou bolístku.

O dobroty na talíři se každý den postará naše Mirka Šugarová (Mirečka), stará se i o to, aby bylo všude čisto a uklizeno.

Společně si v naší třídě bude hrát 28 dětí ve věku 2,5 – 6 let.

Máme 10 předškoláků, 6 starších dětí, 9 mladších a 3 nejmladší dětí.

O tom, co právě ve třídě děláme, o čem si povídáme, nebo co nás zajímá, se dozvíte z nástěnky u dveří „Medvídkové zprávy“

V naší třídě se staráme o to, aby se děti nenudily, aby jejich den byl plný zábavy, her a jen „malinkato“ povinností (Pejskové úkoly).

Aby nám bylo ve třídě dobře, mohli se smát, hrát a užívat si, cítit se dobře, šťastně a bezpečně, něčemu se naučili a přitom byli „kamarádi“, vytváříme si a dodržujeme naše „Hafálkova pravidla“

Každý den začínáme ranním rituálem „ Dobrý den, dobrý den“- sedneme si do kroužku a s maňáskem Pejska Hafálka  si povídáme o tom, co děti zažily, o čem si budeme povídat a na co si budeme hrát.

Co děláme celý den?

06:00 – 08:30 hod.     Scházení ve třídě Medvídků, spontánní hry, činnosti dětí, cvičení, hygiena

08:30 – 08:45 hod.     Dopolední svačinka (postupná dle potřeby dětí), ovoce a pití průběžně

08:45 – 09:45 hod.     Spontánní hry, řízené a zájmové činnosti (individuální, skupinové, individualizované)

09:45 – 11:30 hod.     Pobyt venku (vycházka, hry na školní zahradě)

11:30 – 12:15 hod.     Oběd

12:15 – 12:30 hod.     Hygiena, stomatologická péče

od 12:30 - Dle potřeby dětí, odpolední odpočinek, relaxace, starší děti zájmové a individuální činnosti

14:30 – 15:00 hod.     Odpolední svačina (postupná dle potřeby dětí)

15:00 – 16: 00 hod.    Spojení tříd, spontánní hry a činnosti dětí

A teď Vám představíme, jak naše třída vypadá a jak je rozdělená do menších koutků:

Předsíňka- tu využíváme ke společným chvilkám, konstruktivním hrám, je zde umístěna sedací souprava a malá knihovnička a také „obchod“

Pokojíček – děvčátka mají svůj prostor, kde si hrají „Na maminky“, „Na rodinu“, s kuchyňským koutek, sedačkou, kočárky,  je zde také umístěn mazlík, na kterém si mohou děti odpočinout

Pracovna – zde jsou umístěny hračky, stavebnice, společenské hry, výtvarné pomůcky, je zde interaktivní tabule a počítač pro děti, koutek „Malý předškolák“, pracovní stoleček „Péti Světošlápka“

Herna – to je pravý prostor pro kluky, je plný různých stavebnic, kostek, aut, kolejemi, velkými pěnovými kostkami, ale také zvířátky a pravěkými zvířaty „Dinopark“, je zde také divadélko

Jídelna – místo pro podávání dobrůtek a mňamek od paní kuchařky, zvládáme si nachystat tácek, hrníček i si sami namazat pomazánku, když nám to nejde, vždy se najdou ochotné ruce, které nám pomohou, u oběda jíme lžičkou, vidličkou a starší děti používají celý příbor. U jídelny máme nachystané pití a ovoce, které si v průběhu dne bereme.

Ložnice – dopoledne je využívána jako další herna, také jako místo na cvičení, pohybové hry, relaxaci, hudební činnosti, po obědě si zde jdeme odpočinout a relaxovat při pohádce, někdy nám paní učitelky zapálí „Kouzelnou lampičku“, která voní a nám se příjemně odpočívá

Koutek Hafálků – tady je klidné a příjemné místečko pro naše nejmenší děti, vybavené sedačkou, kočárky a hračkami, které jsou těmto dětem blízké( plyšáci, kostky, stavebnice, barevné labyrinty, pěnové kostky)

Ve třídě jsou ještě umístěny další koutky, které děti využívají, nebo si je dle vlastní potřeb dotvářejí:

„Kadeřnictví“, ZOO koutek se šnekem Shrekem, hudební koutek, Barbie koutek, koutek Bořka stavitele, U lékaře